Moje filozofie

Jmenuji se Mgr. Alex Kling a jsem 

- doporučený terapeut Dornovy metody Plus 

- školitel - lektor II. stupně v metodě SM Systém (Spirální stabilizace)

- terapeut McKenzie metody

- masér a terapeut pro pohybový aparát (cvičitel pro zdravotní tělesnou výchovu)

- 15 let praxe, 1500 úspěšně vyřešených pacientů a 1000 vyškolených nových terapeutů v metodě SM Systém

- vodnář, sarkastický cholerik a fanoušek Star Treku 

 jako mnoho sluníčkově laděných kolegů bych zde měl uvést, že již od dětství jsem chtěl pomáhat lidem a terapeutovat......ne, nechtěl. Ačkoliv mám zkoušky z anatomie, fyziologie, antropologie, genetiky a jiných tělovědných oborů,  viděl jsem svoji budoucnost zcela v jiné oblasti.

Ale osud tomu chtěl, že jsem si vyrobil opravdu velmi závažné obtíže na páteři, hlavně krční, které se dostaly až do těsně předoperačního stavu. Tehdy jsem měl na výběr, zda se s toho dostanu sám, nebo jestli dovolím lékaři řezat. Operaci jsem odmítl a hledal způsoby, jak z obtíží ven. Po návštěvě lékařky a jejím chiropraktickém škubnutí krkem se mi významně obtíže zhoršily. Zjistil jsem, že tudy cesta nevede. Rehabilitace na pojišťovnu, kde jsem jak idiot skákal na barevném míči ani elektrické proudy úlevu rozhodně přinést nemohly. Musel jsem tedy hledat aktivně. 

Když jsem se o problematiku výhřezu plotének a obecně pohybového aparátu začal zajímat do hloubky, zjistil jsem, že vlastně cílených metod vedoucích přímo k cíli není mnoho. Dornova metoda Plus řešící kosterní aparát, SM Systém (nyní Spirální stabilizace) řešící svalový aparát a metoda McKenzie - která má perfektní diagnostiku a řeší blokády v páteřních segmentech. Postupně jsem absolvoval výcvik ve všech těchto metodách. Tedy začal jsem se specializovat na vertebrogenní obtíže a mojí klientelou jsou z velké části právě klienti řešící "cosi od páteře". Výhřez ploténky, skoliozu, bolesti hlavy "od páteře", bolesti v kyčelním kloubu, lumbago, ischias, ale i vbočený palec, plochou nohu a další. V poslední době také se velmi rozmáhající FBS syndrom (syndrom bolesti zad po operaci páteře). 

Poklad mezi "zádonápravnými metodami" je pro mě dornova metoda. Její jednoduchost, logika a hlavně neuvěřitelný efekt je pro mě neustále udivující. Pro uvolnění a regeneraci svalů velmi často volím baňkování. Geniální vynález s vynikajícími výsledky.  Nedílnou součástí je aktivní přístup - cvičení. SM Systém - český rehabilitační systém MUDr. Richarda Smíška - je unikátem v mnoha oblastech a nabízí překvapivé výsledky i tam, kde ostatní metody (natož tradiční medicína) selhaly.

Jako doplněk volím klasickou masáž, reflexní terapii, Breussovu masáž, ušní akupunkturu či kineziotaping

Největší úspěchů v terapii jsem začal dosahovat, že když přestal používat metody a začal používat principy.